نشست “روش‌شناسی مطالعات تاریخ هنر ایران”|نگارخانه لاله

نشست “روش‌شناسی مطالعات تاریخ هنر ایران” با گفتار سیامک دل‌زنده ،  روز دوشنبه ۱۵ آذر ساعت ۱۷ در نگارخانه لاله برگزار می شود.

“روش‌شناسی مطالعات تاریخ هنر ایران” ؛ اولین نشست از سلسله گفتارها در باب هنرهای تجسمی  است که به منظور جبران بخشی از کمبودهای جدی مباحث آکادمیک پیرامون هنر تجسمی در داخل کشور، از سوی”منتقدان هنرهای تجسمی ایران” برنامه‌ریزی شده است. گفتار سیامک دل زنده اولین نشست از این مجموعه را شکل خواهد داد.
مدخل‌هایی چون‌ “مدرن”، “معاصر” و “نوگرا” و نحوه ارائه هنر معاصر ایران، خارج از مرکزیتی که با عنوان تاریخ هنر غرب از آن یاد می‌کنیم، در دوره ای که منابع پژوهشی داخلی کم‌کم از پستوها بیرون می‌آیند و دسترسی به آنها آسان‌تر می‌شود و پراکندگی این محتوا ، ضرورت روش مندی در ارائه چنین مباحثی را یادآوری می کند. سیامک دل زنده در گفتار “روش شناسی مطالعات تاریخ هنر ایران” پیشنهاداتی را در این باب ارائه خواهد کرد.
در بخشی دیگر از این رویداد، کیانا برومند “بررسی انتقادی منابع مکتوب هنر ایران” را در همراهی با سیامک دل زنده پی می گیرد.
سیامک دل زنده، پژوهشگر و منتقد هنر، دانش‌آموخته دانشگاه کنکوردیا در کانادا و صاحب مقالات متعدد در نشریات پژوهشی داخل و خارج ، مولف کتاب ” تحولات تصویری هنر ایران، بررسی انتقادی” است که به تازگی منتشر شده است.

علاقه مندان می توانند روز دوشنبه ۱۵ آذر ساعت ۱۷ به نگارخانه لاله واقع در خیابان فاطمی، ضلع شمالی پارک لاله، جنب هتل لاله مراجعه کنند.تلفن:۸۸۹۶۰۴۹۲

تاریخ هنر