پنجشنبه , ۳۰ خرداد ۱۳۹۸
خانه | نگارخانه‌ها | آثار چوبی داود ملایی |گالری مس‌نگار

نمایشگاه خراطی های نوین

آثار چوبی داود ملایی |گالری مس‌نگار

گالری مس‌نگار در نمایشگاهی با عنوان «خراطی‌های نوین»، میزبان آثاری خلاقانه از هنرمندیست که از دل طبیعت آثاری شگرف و بدیع به وجود آورده است.

به نقل از محمدحسن گلچین‌پور مدیر گالری مس‌نگار، این مرکز فرهنگی در راستای آرمان و تعهد خود برای پایندگی و ماندگارسازی هنرهای سنتی و صناعی، در این نمایشگاه به معرفی شاخه‌ای از هنرهای سنتی می‌پردازد که تا به حال کمتر مورد توجه قرار گرفته است. گلچین‌پور در گفتگویی به منظور تشریح محتوای این نمایشگاه اظهار کرد:
در تنوع هنرهای سنتی چوبی، عاملی که بیشتر جلب نظر کرده، هنرهای تزئینی چوب، از جمله معرق، منبت و… بوده است. در این میان شاید کمتر به عامل ساخت توجه شده است، که خود هنر دیگری است. هنر خراطی، عملی است برای تزئین یک محصول با ساخت زمینه ای برای اجرای تزئینات توسط دیگر هنرها. هنر سنتی خراطی یکی از گرایشهایی است که در صنایع دستی چوبی وجود دارد. خراطی که در اکثر جوامع بشری رد پایی از خود بر جای گذاشته است، قدمتی بیش از سه هزار سال دارد .
استاد داود ملائی، هنرمند و پژوهشگری در عرصه هنرهای سنتی، تجربیات بیش از دو دهه فعالیت در زمینه چوبی خود را در این نمایشگاه عرضه داشته است.
در این نمایشگاه مجموعه‌ای از آثار خراطی شده با طراحی‌های نوین ارائه گردیده، که با استفاده از بافت و رنگ چوب و البته الحاقات و پرداخت‌های ویژه، اشکالی بدیع در هنر خراطی پدید آمده که خود سرآغازی برای ارائه هنری دیگر است.
نمایشگاه«خراطی‌های نوین» در روز جمعه، دهم دی ماه، از ساعت ۱۶:۳۰ افتتاح شده و به مدت چهار روز در گالری مس‌نگار واقع در مجتمع پارک پرنس، واحدِ تجاریِ شماره ۵ و به نشانی تهران ـ خیابان ملاصدرا ـ خیابان شیراز شمالی ـ کوچه حکیم اعظم، برپا خواهد بود.
davoud mollaee

نوشته‌های پیشنهادی

درسهایی برای هنربانان قسمت هفتم

درس‌هایی برای هنربانان | وضعیت اضطرار ــ وضعیت جدیت

پرونده‌ی درس‌هایی برای هنربانان | قسمت هفتم بخش هفتم: وضعیت اضطرار ــ وضعیت جدیت نویسنده:  ایریت ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مزایای عضویت در خبرنامه آوام‌مگ را میدانید؟
دریافت بهترین مطالب وب سایت آوام مگ
ما هم از اسپم متنفریم و مطمئن باشد مشخصات شما امن خواهد بود.