خانه | اطلاعیه | هنرهای مردمی ایران در نشست مطالعات تاریخ هنر ایران در گالری لاله

دوشنبه 11 اردیبهشت ساعت 17 در گالری لاله

هنرهای مردمی ایران در نشست مطالعات تاریخ هنر ایران در گالری لاله

 انجمن منتقدین تجسمی ایران در چهارمین نشست خود با عنوان ” مطالعات تاریخ هنر ایران ” در رابطه با هنرهای مردمی ایران امروز دوشنبه ۱۱ اردیبهشت  ساعت ۱۷  در گالری لاله برقرار است.

نشست ” هنر مردمی و تاریخ نگاری هنر ایران”  با گفتار هادی سیف نویسنده و پژوهشگر هنر که  از جمله تالیفات متعدد او میتوان به  مجموعه ” دانشنامه هنرهای مردمی ایران” اشاره کرد در گالری لاله  برگزار می‌شود.

هنرهای مردمی در ایران، جدای از تلقی‌های برساخته در نگره‌های هنر معاصر، گاهی نمودهای دیگری یافته و روایت‌های خود را از این مفهوم شکل داده است. به ویژه در تاریخ معاصر ایران و به دنبال جنبش مشروطیت، همگام با بیداری افکار عامه و تعالی اندیشه‌های آزادیخواهانه، این شکل از هنر جانی تازه می‌گیرد و به موازات هنرهای رسمی به جریان هایی چون “نقاشی قهوه خانه ای” می‌انجامد. اما چنین پدیده‌هایی همان گونه در مطالعات تاریخ هنر جا گرفته‌اند که در تاریخ اجتماعی ایران ؟
هادی سیف، در این نشست، جریان‌های هنر مردمی ایران را واکاوی خواهد کرد.
همچنین در بخشی دیگر از این نشست، محمود مکتبی هنرمند و منتقد هنری گفت و گویی در باب واکاوی جریان های هنر مردمی ایران را با سخنران برنامه پی خواهد گرفت.
علاقه‌مندان به حضور و شرکت در این گفت و گوی انتقادی می‌توانند، ساعت ۱۷ روز دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۹۶ به نگارخانه لاله واقع در خیابان فاطمی، ضلع شمالی پارک لاله مراجعه نمایند.

تاریخ هنر ایران

نوشته‌های پیشنهادی

دومین سالانه هنرهای تجسمی

فراخوان دومین سالانه هنرهای تجسمی ساتین

فراخوان دومین سالانه ساتین اعلام شد دومین سالانه هنرهای تجسمی ساتین دومین سالانه هنرهای تجسمی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.