خانه | نقد و بررسی | گزارش نمایشگاه | بازیافت دیگری از شاه پریون با رویکردی متفاوت

گزارش تصویری از نمایشگاه سارا تقوی در گالری سیحون

بازیافت دیگری از شاه پریون با رویکردی متفاوت

بازیافت دیگری از شاه پریون با رویکردی متفاوت
گزارش تصویری از نمایشگاه سارا تقوی در گالری سیحون

شاه پریون سارا تقوی متولد ۱۳۶۷ و فارغ‌التحصیل رشته مجسمه سازی از دانشگاه هنر است. وی تاکنون نمایشگاه‌های گروهی متعددی داشته و این نمایشگاه که این هفته افتتاحیه آن بود اولین نمایشگاه انفرادی وی به شمار می‌رود.

باز، یافتِ دیگر برداشتی متفاوت از داستان‌های شاه پریون است. تقوی در این نمایشگاه با استفاده از اشیا قراضه و چیدمان مجسمه‌های دست‌سازش داستانی جدید را روایت می‌کند.شاه پریون دخترکان شاد، غمگین، تنها و نشسته در انتظار، داستانی که می‌توان برداشتی اجتماعی از آن داشت که با نگاهی فانتزی به آن پرداخته شده است. هنرمند با ارایه این آثار ذهن مخاطب را از دنیای رویایی و خواب گونه شاه پریون به دنیای واقعی جلب می‌کند، مرز باریک واقعیت و خیال با اشیایی که در ذهن مخاطب آشنا هستند و بستری شده‌اند برای بازی‌های کودکانه و خلوت‌های پریان دست سازش.شاه پریون در بیانیه نمایشگاه آمده است:

برداشتی متفاوت از داستانهای شاه پریون…
داستانهایی که سراسر خوشبختی بود و دخترانی که نماد زیبایی، ثروت و عشق بودند و با قدرت جادو به هرچه که می‌خواستند می‌رسیدند، اما دیگر نه جادویی برایشان مانده و نه عشقی چنان که شایسته آنان باشد، اکنون در دنیایی رها شده‌اند که بی تفاوت است به حضورشان.
این مجموعه در پی تعریف دوباره‌ای از رانده شدن، تنهایی و حتی شادی و از نو نگاه کردن به همه چیز است و در واقع بازیافت دوباره آنهاست، بازیافت شادی در درون اشیا بی‌ارزش، بازیافت آرامش در دنیایی که با تمام بی مهری‌اش نیازی به جادو ندارد، دنیایی که بار دیگر باید آن را یافت.شاه پریون

نمایشگاه تا ۱۰ آبان ادامه دارد.

ساعات بازدید روزانه: ۱۱ صبح تا ۷ عصر

گالری دوشنبه‌ها تعطیل است.

آدرس گالری :خیابان وزرا، خیابان چهارم ،پلاک ۱۱

تلفن: ۸۸۷۱۱۳۰-۸۸۱۰۲۴۲۲شاه پریون

گزارش تصویری نمایشگاه‌های جاری را در لینک زیر مشاهده کنید:

اکبر نیکانپور

نگاهی به آثار اکبر نیکانپور در گالری ثالث

نگاهی به آثار اکبر نیکانپور در گالری ثالث گزارش تصویری نمایشگاه اکبر نیکانپور با عنوان روشنایی رود در گالری ثالث فعالیت‌های اکبر نیکانپور را پس از گذشت نزدیک به چهار دهه به عنوان تصویرگر با تصویرسازی در مطبوعات کودک و نوجوان و کتاب‌هایی که برای این گروه سنی تصویرگری کرده است، به خوبی می شناسیم. …

0 comments

نوشته‌های پیشنهادی

مریم نیاکی گالری روحا بابل

کرونا و هنرمند | معرفت گرایی جديد

تکانه‌ا‌ی در مقابل كوييد ١٩ گزارش نمایشگاه گروهی نقاشی خوشنویسی مجسمه تصویرسازی گالری روحا بابل ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.