خانه | نقاشی | کومشیان به هنربانی جاوید رمضانی در گالری ساربان

گشایش 1 تیر

کومشیان به هنربانی جاوید رمضانی در گالری ساربان

کومشیان به هنربانی جاوید رمضانی در گالری ساربان
نمایشگاه گروهی نقاشی و مجسمه جمعی از هنرمندان بین‌المللی

عنوان: کومشیان

هنرمندان: احمد امین نظر، محمدعلی بنی اسدی، محمد حسن جواهری، لیلی درخشانی، مسعود سعدالدین، سید اسدالله شریعت پناهی، بهمن صحت لو، ابراهیم یغمایی

هنربان: جاوید رمضانی

گشایش: ۱ تیر ۱۳۹۷

پایان: ۱۱ تیر ۱۳۹۷

بازدید: همه روزه بجز سه شنبه ها ۱۶ الی ۲۰

نشانی: خیابان سهروردی شمالی، خیابان هویزه غربی، نبش شهید یوسفی، پلاک ۱۳۰

“کومشیان” [۱] که با همکاری گالری دانژه برپا شده دومین نمایشگاه از مجموعه نمایشگاه‌های جغرافیا و فرهنگ است و از جمعه ۱ تا دوشنبه ۱۱ تیر ماه ۹۷ در گالری ساربان برپا خواهد‌ بود.

کومشیان به هنربانی جاوید رمضانی گالری ساربان

دربیانیه‌ای که به قلم جاوید رمضانی هنربان نمایشگاه  نگاشته شده آمده‌است:

جغرافیا و فرهنگ[۲] Chorology and art

گذر از محیط طبیعی و رفتن به چشم اندازهای فرهنگی دغدغه این نمایشگاه است بطور اخص می‌توان طبیعت واقلیم به مفهوم جغرافیای خاص مکانی و زمانی را به منزله میانجی یا بستر افق‌های فرهنگی  نو دانست.

 اندیشمندان  امروزه  جغرافیا را تحت عنوان رابطه انسان و طبیعت مورد کنکاش قرار داده‌اند. تخریب‌های انسان در طبیعت همراه با توسعه  صنعتی  و مهاجرت‌های گسترده، در اقلیم‌های دارای تاریخ همگی این نگاه به جغرافیا را ارزشمند نموده است.

 بطور یقین  هنر بازتاب دهنده حقیقی تغییرات هستی است.  برای هنرمندان مسئول و جدی یک اقلیم توجه به جغرافیا بستر مناسبی  برای رصد این تغییرات و پرسشگری در جهت حل مشکلات زیستی معاصر ماست.

جمع آوری اثار اساتیدی صاحب ذوق و پشتکار در کنار هم و بررسی روند تغییرات و نگاه آنان به خود و گذشته خود در قالب آثارشان برای مخاطبان صاحب سوال و کنجکاو غنیمتی است درخشان و هیجان آور.

 این تجربه زیبایی شناسانه  تحت جغرافیای فرهنگی  بزرگتری (کشور ایران) بارها در دیگر نقاط جهان رخ داده است و چه بسا با دیدگاهی شرق شناسانه و خود محور از نگاه دیگری.

 با رشد روز افزون هنر ایرانی و پهناوریِ کشور ایران همچنین توسعه دیدگاه‌های نظری، نیازمند این پژوهش‌ها  در حیطه‌های مکانی و جغرافیایی کوچکتری هستیم. این اساتید همگی در یک مورد مشترکند و آن عزیمت از یک مکان بخصوص در گذشته به سمت زیستن و آگاهی و رسیدن به اکنون تاریخی، اکنونی آغشته به تنوع دیدگاه‌ها و روش‌ها در هنر و زیستن.

[۱]- کومشیان یا کومیسنه (قومس بعد ازاسلام)  نام قدیم سمنان بوده و در تمام دوره حکومت مادها و هخامنشیان جزو ایالت بزرگ پارت بشمار می‌رفت.

[۲] – هنر و مطالعه روابط علی پدیده‌های جغرافیایی که در یک منطقه خاص رخ می‌دهد.

 

نوشته‌های پیشنهادی

چه کسی آینده هنر را متحول خواهد کرد

نقش کیوریتورها و آثار ماندگار در تاریخ

چه کسی آینده‌ی هنر را متحول خواهد کرد؟ معرفی ۱۶ هنربان جوانی که هنر معاصر ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.