خانه | اقتصاد هنر | برگزاري حراج گالری شماره شش

در روز ۲۲ اسفند93

برگزاري حراج گالری شماره شش

هنر آنلاين:

مرجان اندرودی یکی از دو کیوریتور این حراج درباره اين حراج يكروزه گفت: برای این برنامه عنوان حراج آثار هنری انتخاب شده است اما ذکر این نکته ضروری است که آثار در اینجا چکش نخورده و تنها به شکل فروش آثار برگزار می‌‏شود.
وی با بیان اینکه این حراج به صورت یک روزه و در ۲۲ اسفند ماه برگزار می‌‎شود افزود: در این فروش آثاری در رشته‎های عکاسی، نقاشی و طراحی حضور خواهد داشت. این آثار از نظر موضوع و تم هیچ محدودیتی ندارند اما از نظر اندازه از هنرمندان خواسته شده است که آثار مربع حداکثر ۳۰ در ۳۰ سانتی متر و آثار مستعطیل ۲۰ در ۳۰ سانتی متر داشته باشند.
کیوریتور حراج گالری ۲۶ ادامه داد: من و هیرش خیرآبادی هنرمندان این این حراج را از سه طیف انتخاب کردیم. در طیف نخست هنرمندان پیشکسوت حضوردارند. همچنین از هنرمندان تاثیرگذار معاصر که به لحاظ سنی جوان‏‌تر هستند نیز برای حضور در این حراج دعوت کردیم. گروه سوم هنرمندان که برای ما بسیار مهم بود، هنرمندانی جوانی هستند که عموما ساکن تهران نیستند و آثارشان با آنکه از دیدگاه هنری قوی و تاثیرگذار است اما کمتر دیده شده‎اند. البته از میان هنرمندان پیشکسوتی که آثارشان در این نمایشگاه به فروش خواهد رسید می‌‏توان به منوچهر معتبر، مریم زندی، معصومه مظفری، سعید شهلاپور و… اشاره کرد.
اندرودی با بیان اینکه سلیقه خاصی در انتخاب و داوری آثار ااعمال شده است گفت: برای ما تنها زیبایی صرف این آثار مهم نبود بلکه می‌‏خواستیم آثاری را در این حراج به نمایش بگذاریم که در آن‌ها ایده وجود داشته باشد.
وی ادامه داد: نکته دیگری که برای ما بسیار مهم بود این است که هم هنرمندان و هم سایر مخاطبان هنر با این سطح از قیمت‎گذاری بتوانند اثر هنری بخرند و در ‌‌نهایت شکافی که میان قیمت آثار هنرمندان جوان و پیشکسوت وجود دارد تا حدودی برداشته شده و قیمت‏‌ها عادلانه‎‌تر باشد.
حراج سالانه گالری شش ۲۲ اسفند برگزار می‌‏شوند علاقه‏‎مندان به حضور در این حراج می‌‏توانند دراین تاریخ به نشانی خیابان میرزای شیرازی، کوچه بیستم، پلاک ۲، طبقه همکف، گالري شماره شش مراجعه کنند.

نوشته‌های پیشنهادی

تونی فوز معرفی عکاسان معاصر

«پس از حقیقت» پیش‌بینی زمانه‌ی کرونا در آثار تونی فوز

«پس از حقیقت» پیش‌بینی زمانه‌ی کرونا در آثار تونی فوز چرا تونی فوز در عصر ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.