خانه | نقد و بررسی | نقد | کشف استعدادها در نمایشگاه‌های بین‌المللی هنری

کشف استعدادها در نمایشگاه‌های بین‌المللی هنری

اولین دوره از نمایشگاه­های هنری بهار در پیش رو است و برای بعضی از بازدیدکنندگان این بدان معناست که زمان آن رسیده که به دنبال استعدادهای جدید و استعدادهایی که از قبل وجود داشته اند، باشند. برای سهولت بیشترِ کلکسیونرهای جدید در شکار کردن این استعدادها، شبکه «آرت نت گالری» ۱۰ هنرمندی که باید درنظر بگیرند را، دست چین کرده است. هرکدام از این هنرمندان از هر گوشه ای از جهان معرفی شده اند و در« ADAA: نمایشگاه هنر (آرت شو)»، «نمایشگاه آرموری»، «هنر بازِل هنگ کنگ» و «وُلتای نیویورک». در ادامه بعضی از نکات اولیه، برای راهنمایی به کسانی که به تازگی  وارد دنیای هنر شده اند را متذکر شده­ایم.

ADAA: نمایشگاه هنر (آرت شو)
تونی کِرَگ  crag Tony  
تونی یکی از برجسته ­ترین مجسمه­ سازان معاصر است که درحال حاضر مشغول به کار می­باشد. وی حرفه­اش را در چارچوب تأثیرات گوناگون، اَعم از تجربه­ هایش به عنوان یک تکنسین آزمایشگاه تا سرگرمی­اش با هنر منظر انگلیسی و مجسمه­ سازی مینیمالیستی توسعه داده است. کِرَگ در استفاده اولیه خود از اشیا و قطعات صنعتی که به صورت رندوم پیدا می­کند، رابطه­ای قابل تغییر با فرم، سطح، مقیاس و حجم درست می­کند. او به ­واسطه رویکرد پویا و روشهای تحقیقی خود نسبت به مواد و اشیا در جهان فیزیکی، مرزهای مجسمه­ سازی را به عنوان یک رسانه گسترش داده و نوآوری­های مستمری را به زبان مجسمه عرضه کرده است.

Tony-Cragg

نمایشگاه آرموری (آرموری شو)
دانیِل بورِن Daniel Buren
دانیِل بورِن، هنرمند مفهومی شناخته شده اهل فرانسه است. او زندگی حرفه ای خود را  در راه کاوش و بررسی رابطه بین نقاشی و فضای روی دیوار که او آن را  خانه مى­نامید، سپری کرد. در نمونه بارز این ایده ، او آثاری خلق می­کند که مربوط به مکان خاصى بوده و به چگونگى تاثیر فضا بر اثر هنرى و هم­چنین اثر هنرى بر فضا و بیان این دو عنصر از یکدیگر، پاسخ می­دهد. هرگونه مغایرت مشهودی که وابسته به مکان خاصی باشد توسط استفده او از نوارهای امضایش تقلیل شده و تمام کارهایش را به یکدیگر گره می­زند.

Daniel-Buren

هاگت کالاند Caland Huguette
غرفه ای از آثار اخیر هاگت کالاند به­زودی در نمایشگاه آرموری به نمایش گذاشته خواهد شد. این هنرمند لبنانی در ابتدا به­دلیل کارهای متفاوت و گاهی صرفاً از فرم زنانه شناخته شد. کارهای جدیدتر او از سبک قبلی­اش که بر بدن تمرکز داشت، فاصله گرفته و به قلمرو فرهنگی گراییده است. آثار جدید او که به نمایش گذاشته خواهد شد متأثر از باغچه وی در کالیفرنیا و هم­چنین تار و پود لبنانی اوست.

Huguette-Caland

کیهایند وایلى Kehinde Wiley
کیهاند وایلى نقاش مستقر در نیویورکه به واسطه پرتره­هایش از مردان و زنان آفریقایى-آمریکایى، که اغلب سوژه­هاى آنها را از خیابان­هاى شهر گرفته است، شناخته شده است. در کارهایش سنت پرتره­هاى اروپایى که همان پیش کشیدن سؤالاتى مربوط به نژاد، سیاست و جنسیت است کاملاً نظر بیننده را جلب مى­کند. کارهاى او نه تنها در نمایشگاه آرمورى حضور داشته است، بلکه هم اکنون در موزه بروکلین در قسمتى مخصوص به نام خود او ” کیهاند وایلى : جمهورى تازه ” نمایش داده مى­شود.

Kehinde-Wiley

سِوِر کورِن Sverre Koren
سورکورن هنرمند نروژى، ابتدا کار خود را به عنوان یک نقاش و طراح فیگوراتیو بنا نهاد. اخیراً، او کار بر روى مجسمه­هاى فیگوراتیو را نیز به عنوان قسمتى از کار خود قرار داده است. کارهاى دو بُعدى و سه بُعدى او هردو به رقابت با ایده­هاى قدیمى پرتره و مجسمه­سازى مى­پردازد. او براى ایجاد کردن شخصیت در آثارش از رنگ، طعنه و ژست­هاى القا کننده حس، بهره جسته است.

Sverre-Korren-Bjertnes

هنر بازل هنگ کنگ
ژانگ هُوای Hui Zhang
هنرمند چینی ژانگ هوای با سابقه­اى از سِن و طراحى صحنه پا به عرصه هنر گذاشته است. او در رسانه های مختلف کار می­کند و هنر وی به پاسخ گویى سؤالاتی مى ­ردازد که پیرامون هنر تئاتر قرار دارند: حقیقت و متضاد آن چیست؟ زندگى و تئاتر چگونه با یکدیگر اشتراک دارند؟ بُعد نمایشى که به ­طور طبیعى با کار او همراه است، آثار هنرى او را عمیقاً روحى روانى مى­کند.

Zhang-Hui

جاناتان میس Jonathan Meese
جاناتان میس یک هنرمند سیاسی خودشناخته  می­باشد، که خود را کاملاً وقف هنر کرده است. آثار وى قوى، چالش برانگیز و جلب توجه می­کند. اغلب با قرار دادن خود به­عنوان موضوع آثار هنرى­اش، پاسخ سردرگمى خود نسبت به جنگ ، قدرت و ایدوئولوژى سیاسى را جستجو می­کند.

Jonathan-Meese

وُلتا در نیویورک
رودولوف پولانسکی Rudolf  Polanszky
نقاشی­های بازسازی شده رودولوف پولانسکی، هنرمند اهل ویَن(اتریش)، توپولوژی سه بُعدی بوم­های خلق شده توسط رویارویی مواد مختلف، مانند رنگ، منسوجات، چوب، پلاستیک، آسفالت و ورق آلمینیوم را کشف کرد. او به­واسطه کارهاى چند رسانه­اى وابسته به پردازش خود، شناخته شده است که به بررسى و کاوش سؤالاتى که در رابطه با قوه اختیار در مقابل  نتایج از پیش تعیین شده در هنر و رفتارهاى انسانى است، می­پردازد.

Rudolf-Polanszky

هولدا گوزمان Hulda Guzman
هولدا گوزمان هنرمند جوان دومینیکنی است، که برای تولید آثار هنری­اش قوانین خودش را  دنبال می­کند. تا الان، او دو سِری مجموعه آثار هنری را خلق کرده است: در یک مجموعه از دست چپ و در مجموعه دیگر از دست راست خود استفاده نموده است. در آثار خلق شده با دست چپ او، فرمها بیشتر دارای شَماى کلى هستند و با دقت کمتری ارائه شده اند. درآثار خلق شده با دست راست، توجه بیشتر و دقیق­تری به جزئیات شده و فرمها بیشتر دارای هندسه و جلا هستند. تجربه خلق این دو مجموعه، باعث به ­وجود آمدن آثار متفکرانه هولدا در تولیداتش شده است.

Hulda-Guzman

مارسی واشنگتُن Marci Washington
مارسی واشنگتن هنرمند آمریکایی است، که به طور کامل در قلمرو آثار تخیلى کار می­کند. به­ واسطه کارش، دنیاى خیالى و روایتى خود را مى سازد که از استعاره های گوتیک و تصاویرالهامى از مُد روز استفاده می­کند. آثار آبرنگ واشنگتُن، بینندگان را به جهانی آشنا ولی خارق العاده هدایت می­کند.

Marci-Washington

منبع (+)
ترجمه و تلخیص: مریم میرزمانی

نوشته‌های پیشنهادی

امین نورانی گالری اثر

تعلیم و تألمِ امین نورانی با رجوع به تاریخ هنر

نقدی بر کارنمای‌ امین نورانی «پایان روز» در گالری «اثر»  مجله هنرهای تجسمی آوام: به ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مزایای عضویت در خبرنامه آوام‌مگ را میدانید؟
دریافت بهترین مطالب وب سایت آوام مگ
ما هم از اسپم متنفریم و مطمئن باشد مشخصات شما امن خواهد بود.