سه شنبه , ۳۰ مهر ۱۳۹۸
خانه | خبر | کتابخانه‌درمانی؛ در ستایش کتاب نخواندن!

نشستی در هفته کتاب و کتاب‌خوانی در موزه ملی ملک

کتابخانه‌درمانی؛ در ستایش کتاب نخواندن!

با سخنرانی یک روان‌درمانگر تحلیلی و فعال فرهنگی در بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران برپا می‌شود
نشست «کتابخانه‌درمانی؛ در ستایش کتاب نخواندن!» در کتابخانه و موزه ملی ملک
book day
اثری از بزرگمهر حسین پور

کتابخانه و موزه ملی ملک، هم‌زمان با فرارسیدن هفته کتاب و کتاب‌خوانی، نشستی پژوهشی با نام «کتابخانه‌درمانی؛ در ستایش کتاب نخواندن! (جستاری روان‌کاوانه در باب کتاب و کتابخانه)» با سخنرانی یک روان‌درمانگر تحلیلی برگزار می‌کند.

به گزارش روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، موقوفه آستان قدس رضوی، دکتر سپهر هاشمیان، روان‌درمانگر تحلیلی و فعال فرهنگی در نشست «کتابخانه‌درمانی؛ در ستایش کتاب نخواندن! (جستاری روان‌کاوانه در باب کتاب و کتابخانه)» درباره یکی از مساله‌های مهم گستره فرهنگ کشور سخن می‌راند. بسیاری از اندیشمندان و کارشناسان درباره سرانه پایین مطالعه به ویژه کتاب‌خوانی و گسستگی و سستی پیوند شهروندان با کتابخانه‌ها در ایران یادآور شده‌اند. این نشست پژوهشی، چراغی به گوشه‌هایی از این مساله مهم در زمینه فرهنگی می‌تاباند. نشست «کتابخانه‌درمانی؛ در ستایش کتاب نخواندن! (جستاری روان‌کاوانه در باب کتاب و کتابخانه)»، از سلسله نشست‌های پژوهشی بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران در گستره فرهنگ و هنر اسلامی- ایرانی، در روز شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ خورشیدی ساعت ۱۳ در بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران برپا خواهد شد.

کتابخانه و موزه ملی ملک، دوستداران فرهنگ و هنر اسلامی- ایرانی را به حضور در این نشست در ساختمان این گنجینه به نشانی «تهران، میدان امام خمینی، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد (میدان مشق)» فرامی‌خواند. کتابخانه و موزه ملی ملک، نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران و یکی از شش کتابخانه بزرگ کشور در گستره نسخه‌های خطی است. بیش از ۱۹ هزار عنوان نسخه و رساله خطی در زمینه‌های گوناگون فرهنگ، هنر، تاریخ، دین، دانش‌ها و علوم اسلامی- ایرانی از امتیازهای این گنجینه بزرگ به شمار می‌آید که حاج حسین آقا ملک، بنیان‌گذار آن در سال ۱۳۱۶ خورشیدی بر آستان قدس رضوی وقف کرده است تا همگان از آن بهره بگیرند.

 

نوشته‌های پیشنهادی

رویدادهای موزه‌ای

رویدادهای مهم موزه‌ای، پرونده موزه‌ها در سال ۹۶ بخش سوم

پرونده موزه‌ها در سال۹۶ | بخش سوم رویدادهای مهم موزه‌ای سایت تندیس به قلم مریم روشن‌فکر ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مزایای عضویت در خبرنامه آوام‌مگ را میدانید؟
دریافت بهترین مطالب وب سایت آوام مگ
ما هم از اسپم متنفریم و مطمئن باشد مشخصات شما امن خواهد بود.