خانه | اقتصاد هنر | اکسپو | ‎فراخوان اولین آرت‌ اکسپو هرمز منتشر شد

آرت‌ اکسپو هرمز

‎فراخوان اولین آرت‌ اکسپو هرمز منتشر شد

فراخوان اولین آرت اکسپو هرمز منتشر شد.
مهلت ارسال آثار تا ۱۸ فروردین ۹۸

به گزارش آوام‌مگ، به نقل از کمیته اطلاع‌رسانى اکسپو هرمز، این رویداد با هدف بسترسازی برای پویایى اقتصاد هنر در مناطق دور از مرکز و ساخت فضایى توسعه‌گرا و تعاملى میان هنرمندان داخلى و خارجى برگزار مى‌شود.

فراخوان اولین آرت اکسپو هرمز

در فراخوان اولین آرت اکسپو زمینه‌ى پذیرش آثار در سه شاخه عکاسى(بدون محدودیت ژانر)، نقاشى و طراحى در سه بخش موضوعى آزاد، هرمز و هرمزگان فراهم شده است.

مرتضى نیک‌نهاد مدیر اولین آرت اکسپو هرمز است، نیک‌نهاد درباره‌ى چگونگى شکل‌گیرى اکسپو هنر هرمز مى‌گوید: آرت اکسپو یکى از چند پلتفورمى بود که ما در طول دو سال گذشته درباره‌اش گفتگوهاى مفصلى با همکارانم در بنیاد فکرى ١٣/۶٠ داشته‌ایم اما باید پیش از انجام قطعى‌اش زمینه‌هایى فراهم مى‌شد تا بتوانیم به نتیجه مطلوب‌ترى برسیم، یکى از چند چالشى که با آن مواجه بودیم فضاى برگزارى اکسپو بود که مى‌بایست ویژگى‌هاى لازم را با توجه به وسعت کار آن هم در فصل بهار داشته باشد، مهم‌ترین گزینه‌ براى ما مدرسه‌ى اچ هرمز بود که اهداف ما براى برگزارى اکسپو را تامین مى‌کرد و خوشبختانه با حمایت و پیگیرى جدى بخشدارى هرمز مدرسه اچ براى برگزارى یک ماهه‌ى اکسپو در اختیارمان قرار گرفت.

نیک‌نهاد در ادامه گفت: اکسپو هرمز ابتدا در دو بخش موضوعىِ هرمز و هرمزگان از هنرمندان داخلى و خارجى اثر مى‌پذیرفت اما در ادامه پس از تقاضاى هنرمندان براى ایجاد بخش آزاد ما این بخش را نیز به اکسپو هرمز افزودیم.

نیک‌نهاد در ادامه گفت: آثار اولین اکسپو هرمز توسط هیات پنج نفرى متشکل از حسین ماهر، فیروزه اطهارى آغداشلو، اریک لافورگ، حسن بردال و شاهد صفارى انتخاب خواهد شد.

نیک‌نهاد در پایان گفت: اکسپو هرمز مانند دیگر فعالیت‌هاى ما در جزیره هرمز بدون حمایت مادى از نهادهاى دولتى و خصوصى برگزار می‌شود، طبیعى‌ست که رویدادهایى که اهداف بلندمدت آن هم در مناطق کمتر توسعه یافته دارند بدون پشتوانه مادى با دشوارى مى‌توانند ساختارى حرفه‌اى و استاندارد ایجاد کنند که در این بخش مشغول رایزنى هستیم و امیدواریم حمایت‌هایى را جذب کنیم.

آرت اکسپو هرمز در تاریخ اول اردیبهشت‌ماه افتتاح مى‌شود و به مدت یک ماه ادامه مى‌یابد، هنرمندان سراسر کشور فرصت دارند تا تاریخ ١٨ فروردین ماه ٩٨ آثارشان را به آدرس ایمیل Artexpohormuz@gmail.co ارسال کنند.

نوشته‌های پیشنهادی

درباره عکاسی قسمت سوم

آیا عکاسی هنر است؟

آیا عکاسی هنر است؟ درباره‌ی عکاسی، گذشته و اکنون / قسمت سوم مجله هنرهای تجسمی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مزایای عضویت در خبرنامه آوام‌مگ را میدانید؟
دریافت بهترین مطالب وب سایت آوام مگ
ما هم از اسپم متنفریم و مطمئن باشد مشخصات شما امن خواهد بود.