آثار امین آقایی در گالری آن

تندیس: آثار امین آقایی با عنوان “از پشت شکاف در به تو نگاه می‌کنم” در گالری آن به نمایش در می‌آید.

نمایشگاه آثار نقاشی امین آقایی از روز جمعه، هجدهم اردیبهشت ماه در گالری آن گشایش می‌یابد. این نمایشگاه که امین آقایی نام «از پشت شکاف در به تو نگاه می‌کنم» را برای آن برگزیده است، به نمایش ۱۰ اثر نقاشی و یک ویدیو‌آرت از این هنرمند اختصاص یافته است.

پیش از این نمایشگاهی از آثار امین آقایی با عنوان «لب کارون» در سال ۱۳۹۱ در گالری آن برگزار شده بود.
امین آقایی در سال ۱۳۶۱ در اصفهان متولد شد. اینطور که خودش می‌گوید اصفهان شهری نبود که باید در آن زاده می‌شد چرا که او به خرمشهر تعلق داشت اما به سبب اشغال خرمشهر در آن روزها، خانواده‌اش به اصفهان مهاجرت کرده بودند. او چندی بعد به اهواز بازگشت و دوران کودکی خود را که با جنگ تحمیلی همزمان شده بود، در اهواز گذراند.
آنچه در بیشتر آثار امین آقایی دیده می‌شود تاکید بر مخاطب به عنوان ناظر میان زمان گذشته حال و آینده است. در تمامی آثار او گرایش چشمگیری به نمایاندن فرهنگ و زندگی مردم خوزستان دیده می‌شود.
خاطراتی از خرمشهر، آبادان و… در دوران پیش از انقلاب و همچنین در مرکز توجه بودن استان خوزستان در دوران جنگ و تاثیرگذاری بالای خوزستان به عنوان بزرگترین منبع انرژی و درآمد کشور در حافظه مردم ایران باعث شده است تا فضاهایی را که او به تصویر می‌کشد، برای مردم ایران بسیار آشنا باشند.

او تا کنون نمایشگاههای انفرادی و گروهی متعددی در داخل و خارج از کشور داشته است. از جوایز او می‌توان به جایزه ویژه فستیوال کارتون ماروستیکا،ماروستیکا – ایتالیا (۱۳۸۷)، جایزه ویژه فستیوال آیدین دوگان وجایزه ویژه CNN استانبول – ترکیه (۱۳۸۸)، جایزه دوم فستیوال ساتیریکون لگنیتسا- لهستان (۱۳۸۸)، جایزه اول فستیوال طنز پیراسیکابا پیراسیکابا- برزیل (۱۳۹۰) اشاره کرد.

نمایشگاه نقاشی «از پشتِ شکاف در به تو نگاه می‌کنم» از هجدهم اردیبهشت تا ششم خرداد در گالری آن دایر است.
علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند از همه روزه از ساعت ۱۱ تا ۲۰ به گالری آن به نشانی میدان ونک، خیابان سئول، شماره ۴۰ مراجعه نمایند.

نویسنده