تبادل هنری ایران و بنگلادش

فراخوان شرکت دربرنامه تبادل هنری ایران و بنگلادش منتشر شد. مهلت ثبت نام در این برنامه ۲۱ اردیبهشت ۹۵ می باشد.

برنامه تبادل هنری فرمی از اقامت هنری است که امکان تبادل و گفتگوی فرهنگی و هنری با هنرمندان کشورهای دیگر را فراهم می سازد. در اقامت هنری، هنرمند با فاصله گرفتن از فضای کار و زندگی روزمره خود در زمان اقامت در کشوری دیگر متاثر از فرهنگ و هنر آن کشور دست به خلق اثر می زند. در تبادل هنری علاوه بر برخورداری از شرایط اقامت هنری فرصتی در اختیار هنرمندان برنامه قرار می گیرد تا علاوه بر تمرکز بر فعالیت تخصصی خود در طول مدت زندگی در یک کشور جدید، به تبادل، گفتگو و خلق اثر در کارگاهی مشترک با هنرمندان حاضر در برنامه نیز بپردازند.

​ در این راستا ​​اقامت فرهنگی کوشک​ ​نیز ​​با ایجاد مشارکت های بین المللی با دیگر موسسات و اقامتگاه های هنری و از طریق برنامه های تبادل هنری، سعی در توسعه ی هنر و فرهنگ ایرانی دارد.​ لذا از کلیه هنرمندان علاقه مند جهت ثبت نام در برنامه تبادل هنری ایران و بنگلادش دعوت می شود

این برنامه در دو بخش و با همکاری و مشارکت “اقامت کوشک” و “پاتشالا” اجرا می شود. بخش اول در تهران با حضور دو هنرمند منتخب ایرانی و دو هنرمند منتخب بنگلادشی درفاصله زمانی ۱-۳۱ جولای ۲۰۱۶ (تیر و مرداد) و بخش دوم برنامه در شهر داکا و با حضور همان هنرمندان در فاصله زمانی ۷ ژانویه – ۷ فوریه ۲۰۱۷ (دی و بهمن) برگزار خواهد شد. مهلت ثبت نام این برنامه تا ۱۰ می ۲۰۱۶ (۲۱ اردیبهشت) در نظر گرفته شده است. از کلیه هنرمندان علاقه مند، جهت ثبت نام در این برنامه دعوت می شود.

لازم به ذکر است که بخش دوم این برنامه در داکا همزمان با فستیوالِ “چوبیمِلا” خواهد بود و هنرمندان منتخب ایرانی، ضمن حضور در این فستیوال، امکان نمایش آثار خود به مخاطبان این فستیوال را خواهند داشت.

Chobi Mela

تبادل هنری

اقامت هنرمند در داکا به عهده پاتشالا و سایر هزینه ها (بلیط، مخارج روزانه، بیمه و ویزا) به عهده هنرمند خواهد بود. از کلیه هنرمندان علاقه مند جهت ثبت نام در این برنامه دعوت می شود.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و فرم ثبت نام به آدرس زیر مراجعه نمایند

Open Call For Iranian and Bangladeshi Artists