هنر ناگهانی |موزه هنرهای معاصر

موزه هنرهای معاصر با اجرای رویداد «هنر ناگهانی» در مدت چند ساعت، یکی از متفاوت‌ترین روزهای خود را تجربه کرد.

 رویداد «هنر ناگهانی» با هنرمندی هنرمندان رشته‌های مختلف ۱۷ خردادماه در موزه هنرهای معاصر تهران برگزار شد. این رویداد که به‌صورت یک‌روزه و در مدت چند ساعت برگزار شد، مخاطبان بسیاری را برای دیدن هنرنمایی هیجان‌انگیز و متفاوت هنرمندان به موزه کشانده بود.

نخستین اجرای این رویداد به پرفورمنس گروه حمیدرضا افشار اختصاص داشت.

سپس نادر مشایخی – آهنگساز و رهبر ارکستر – با شاگردانش یک برنامه موسیقی را برای حاضران اجرا کرد که ساز فلوت و همنوایی شاگردان مشایخی در نواختن این ساز، یکی از نکات جالب این بخش بود.

هنر ناگهانی

یکی از جذاب‌ترین بخش‌های این رویداد هنری، طراحی کامبیز درمبخش – طراح و کاریکاتوریست – بود؛ او پشت یک میز مملو از کاغذ نشسته بود و از حاضران می‌خواست خطوطی روی کاغذ بکشند و او آن خطوط را به شکل‌هایی معنادار و طرح‌هایی جالب تبدیل می‌کرد. درمبخش سپس این طرح‌ها را امضا می‌کرد و به کسی که خطوط را کشیده بودند، هدیه می‌داد.

 هنر ناگهانی

این بخش بیش از سایر بخش‌های «هنر ناگهانی» مورد توجه مخاطبان قرار گرفت و کودکانی که همراه بزرگ‌ترها به موزه آمده بودند، برای دیدن هنرنمایی درمبخش روی کاغذهای سفید، دور میز او جمع می‌شدند.

هنر ناگهانی

مهدی بهبودی و محمد آزرم از دیگر هنرمندان حاضر در این رویداد بودند. آزرم در این اجرا، شعرهایی را به‌صورت بداهه با استفاده از کلماتی که مخاطبان روی کاغذ نوشته بودند، خلق می‌کرد.

از دیگر بخش‌های این رویداد، نمایش آثاری از هنرمندان عکاس بود که به‌صورت ناگهانی خلق شده بودند. این آثار روی دیوارهای موزه نصب شده بود. سیف‌الله صمدیان، جمشید بایرامی، رضا جلالی، شهرام سیف و نادر داودی هنرمندان این بخش بودند.

نمایش ویدئوآرت‌ نیز از دیگر بخش‌های رویداد هنر ناگهانی بود. از هنرمندان این بخش می‌توان به سیف‌الله صمدیان و جمشید بایرامی اشاره کرد.

به گزارش ایسنا این رویداد قرار است بعد از تهران در هفت شهر شیراز، تبریز، مشهد، اهواز، رشت، اصفهان و یزد نیز برگزار شود. در این شهرها «هنر ناگهانی» در مدت سه روز اجرا خواهد شد.

 

رویداد «هنر ناگهانی» به دبیری مهدی نادری برگزار شد.

نویسنده