فروش نقاشي «شارلوت برونته»

نقاشی‌ای که «شارلوت برونته» در سن 13سالگی کشیده، به قیمت 20 هزار دلار فروخته شد.
به گزارش تنديس به نقل از خبرگزاري ايسنا، اثر نقاشی‌ای که شارلوت برونته، نویسنده‌ی رمان «جین ایر»، در 13سالگی کشیده به قیمت 20هزار دلار به‌فروش رسید.
این طراحی توسط موزه‌ی «پرسوناژ» انگلیس برای فروش گذاشته شده بود. نقاشی این نویسنده کلاسیک انگلیسی، یک ماهی‌گیر را که از باران شدید پناه گرفته‌، نشان می‌دهد. برونته در سال 1829 میلادی این نقاشی را از روی کتاب راهنمای پرندگان انگلیسی کشیده است.
شارلوت برونته در سال 1816 میلادی در «همپشایر» انگلیس متولد شد. او و دو خواهرش به نام‌های «امیلی» و «آن» نویسندگان سرشناس انگلیسی هستند که به‌خاطر عمر کوتاه‌شان نیز مشهورند.
به گزارش نیویورک دیلی‌نیوز‌، معروف‌ترین کتاب‌ شارلوت برونته «جین ایر» از شاخص‌ترین رمان‌های کلاسیک انگلیسی‌زبان محسوب می‌شود. او این رمان را با نام مستعار «کورر بل» منتشر کرد. شارلوت با وجود عمر کوتاهش، بر شیوه‌ی نویسندگی شخصیت‌های ادبی بزرگی مانند «جورج الیوت»، «توماس هاردی»، «آن برونته»، «امیلی برونته» و «استفن میر» تأثیر بسزایی داشت. خالق «جین ایر» در 31 مارس 1855 میلادی در سن 38سالگی درگذشت.
رمان «جین ایر» روایت زندگی دختری‌ است که در کودکی یتیم‌ شده و از رفتار بد بستگانش به پرورشگاه پناه می‌برد و آنجا هم در محیطی خشک و خشن بزرگ می‌شود. «جین» در ادامه به‌عنوان معلم سرخانه به یک خانه‌ی اشرافی می‌رود، بین او و ارباب خانه «روچستر» علاقه‌ای شکل می‌گیرد و ماجرا‌های دیگری رقم می‌خورد.

منبع: ايسنا

نویسنده