در جستجوی ایگو | تجربه‌ای متفاوت بدور از دسته بندی‌ها

در جستجوی ایگو | تجربه‌ای متفاوت بدور از دسته بندی‌ها
گزارش نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان تجربه در گالری دید

مجله هنرهای تجسمی آوام: به گزارش افسانه آخوندی

جمعه ۳۰ تیرماه گالری دید شاهد برپایی نمایشگاه گروهی “تجربه” بود که به انتخاب افسانه آخوندی و الهام شکیبی نیا کار خود را آغار می‌کرد. این مجموعه شامل بیست و دو قطعه نقاشی میکس مدیا با سوژه های متفاوت است و همانگونه که از عنوان و استیتمنت نمایشگاه پیداست،هدف از انتخاب آثار، نمایش نقاشی‌های بی ادعا و متفاوتی است که ماحصل کار کارگاهی تازه فارغ التحصیلان این رشته می‌باشد.


ایگو نمایشگاه تجربه
نازنین نخباف/ترکیب مواد/٧٠x۵٠/١٣٩۵

هنرمندان این نمایشگاه شیرین جواهری، نسترن حاجی عرب، نیلوفر رضوانی، مهسا شمس فرد، فریده عزیزی، مریم کریمی، شبنم ناصرپور، نازنین نخ باف و فرشته نمدکلاهی می‌باشند که هر کدام به شیوه شخصی آثاری را ارایه نموده‌اند.
پرسش اصلی نگارنده این است که پس از فراغت از تحصیل، هنرمندان چگونه می‌توانند آثار خود را بدون در نظر گرفتن موضوع و دسته بندهایی که از سوی گالری‌ها به صورت متداول درخواست می‌شود را ارایه دهند؟

ایگو نمایشگاه تجربه
نیلوفر رضوانی مقدم، ۱۳۹۴، میکس مدیا بر روی مقوا، ۱۰۰ در ۷۰

این نمایشگاه صرفا تجربیات ایشان بر روی دیوار را نمایش می‌دهد. و بیانگر راه و روشی است که آنها سعی در تداوم آن دارند. بدیهی است که این گروه با به تصویر کشیدن سلف پرتره، به جستجوی ایگویی هستند که حضور خود را در آن تجربه کنند و یا در غالب پرسونای شخصی آنها را نمایان سازند. از این رو سوژه اصلی کار آنها زنان می‌باشد.

ایگو نمایشگاه تجربه
فریده عزیزی-۱۳۹۵-پاستل-۱۰۰×۷۰

درخویش نگاره‌های آن‌ها – که بعضا تصاویر اتوبیوگرافی به نظرمی‌رسند- طراحی و رنگ درحال تعلیق است و نشان دهنده‌ی حضور جان در کالبد انسانی شان می‌باشد. پرتره تلاشی که بیشتر خطی هستند و میان فضای صامت و توهم فرم در فضا، غوطه ور است.
جمع آوری کارهایی که بدون هیچ وحدت موضوعی کنار هم قرار می‌گیرند، امر دشواری است. ولی همین تنوع، چشم اندازی خام اما به راستی بکر را به مخاطب نمایان می‌سازد. و همین نکته راهبر و وحدت دهنده‌ی این مجموعه بوده است.

ایگو نمایشگاه تجربه
نیلوفر رضوانی مقدم، ۱۳۹۴، میکس مدیا بر روی مقوا، ۱۰۰ در ۷۰

لازم به ذکر است نمایشگاه تا ۱۰ مرداد ماه ۹۶ در گالری دید ادامه دارد.

ساعت بازدید: از ساعت ۱۵ تا ۲۱

گالری شنبه ها تعطیل می باشد.

نشانی گالری دید: ضلع شرقی خانه هنرمندان، خیابان عاصم ترابی، نبش کوچه اردلان، پلاک ۲۴، طبقه دوم

ایگو نمایشگاه تجربه
اکرولیک ١٠٠/١٠٠ ١٣٩۵

گزاش نمایشگاه قبل را اینجا ببینید:

[su_posts id=”41033″ tax_operator=”0″ order=”desc”]

[su_posts id=”40685″ tax_operator=”0″ order=”desc”]

[su_posts id=”40598″ tax_operator=”0″ order=”desc”]