آرت فر استانبول با شرکت سه گالری ایرانی برگزار می‌شود

آرت فر استانبول با شرکت سه گالری ایرانی برگزار می‌شود
 ۲۳ تا ۲۶ شهریور

به گزارش سایت آوام: آرت فر استانبول (CI) از ۱۴ سپتامبر تا ۱۷ سپتامبر با نسخه بازبینی شده‌‌ی معماران برجسته‌ی تابانلیوغلو، برنده جایزه معماری Tabanlıoğlu و مجموعه‌ای بیش از ۷۰ گالری، از جمله ۲۰ گالری جدید، برگزار می‌شود. این آرت فر با حمایت Akbank، CI که فضاهایی به وسعت ۱۳،۶۰۰ متر مربع از لوتی کیدار ICEC Rumeli Hall را با همکاری مرکز کنگره استانبول در اختیارش قرار داده است سرپرستی گالری‌ها، مجموعه‌دارها و هنرمندان ترکیه و سراسر جهان را برعهده دارد.
کیمار ملکی، مدیر نمایشگاه CI، گفت: «استانبول یک مرکز هنر جهانی محسوب می‌شود که مدافع هنرهای منطقه‌ای و بین‌المللی است.»
نمایشگاه امسال شامل بخش Galleries برای گالری‌هایی است که قبل از سال ۲۰۱۰ تأسیس شده‌اند، بخش گالری‌های جدید، برای گالری‌هایی تعبیه شده که در شش سال گذشته تأسیس شده‌اند، نمایش‌های انفرادی برای این گالری‌ها توسط یک هنرمند و یا گروهی از هنرمندان در نظر گرفته شده و همچنین جایگاه‌هایی برای استودیوهای گالری و معماری اختصاص داده شده است.
بینال استانبول همچنین نمایشگاه مجسمه‌ی جدیدی را توسط پروفسور حسن بلنت کرمان در پارک سانتا سیلار همسایه با عنوان «عنصر پنجم» ارائه خواهد کرد. این اولین نمایشگاه مجسمه معاصر در پارک عمومی است. هنرمندان شرکت کننده شامل: Erdağ Aksel, Fabian Marcaccio, Genco Gülan, Günnür Özsoy, Jan Fabre, Jannis Kounellis, Johan Tahon, Magdalena Abakanowicz, Osman, Tony Cragg, Wim Delovoye, and Yaşam Şaşmazer.
به گفته‌ی Ali Güreli، رئیس این آرت فستیوال: «ما برای دیروز و امروز نیستیم، بلکه به فردا تعلق داریم.»
CI 2017 با گردهمایی نمایشگاه‌ها و پروژه‌هایی در مؤسسات فرهنگی برجسته شامل باز کردن پانزدهمین بینال استانبول، نمایشگاه هنرمند معاصر چینی Ai Wei Wei آی وی وی در موزه Sakıp Sabancı، یک نمایش انفرادی از آثار هنرمند ترکیه CANAN در آرتر، یک نمایشگاه انفرادی از دیانا تاتر، هنرمند آمریکایی در بوروزان معاصر، و نمایشگاه هنرمندان بین‌المللی که توسط Akbank Sanat برگزار می‌شود.
همچنین سه گالری ایرانی در آرت فر امسال حضور دارند.

بینال استانبول

دیگر خبرهای هنر معاصر جهان را در لینک‌های زیر دنبال کنید:

هنر برلین

در هفته هنر برلین چه می‌گذرد؟

در هفته هنر برلین چه می‌گذرد؟ از ۲۲ تا ۲۶ شهریور سایت تندیس: محدثه شادمهر هفته هنر برلین، یکی از رویدادهای مهم در تقویم هنر معاصر آلمان است. که امسال برای ششمین بار، جهان هنر برلین میزبان نمایشگاه‌ها، مراسم اهدای جایزه، فیلم‌های هنری و رویدادهای متعددی است که در طول هفته برگزار می‌شوند. تنوع غنی این برنامه‌ها در فصل پاییز با همکاری مشترک موسسات، گالری‌ها، هنرمندان، مجموعه‌‌دارها و پروژه‌های محیطی آغاز به کار کرده و توجه جهانی را به خود […]

بدون دیدگاه
گروه معماری فاستر برنده جایزه ناسا

گروه معماری فاستر برنده جایزه ناسا برای زیستگاهی در مریخ

گروه معماری فاستر برنده جایزه ناسا برای زیستگاهی در مریخ سایت تندیس ترجمه روژان سرهنگی   گروه معماری فاستر Foster + Partners با همکاری گروه  Branch technology در مرحله نهایی مسابقه ناسا برنده شدند. این رقابت چند مرحله‌ای ۲٫۵ میلیون دلاری، برای تولید ایده‌ها و پیشبرد تکنولوژی در ساخت محیطی مرتبط با طبیعت ،در روی زمین و فراتر از آن ایجاد شد.   موضوع  مرحله نهایی، طراحی ماکتی گنبدی به ابعاد ۱٫۵ متر بود که باید به صورت پرینت سه بعدی […]

بدون دیدگاه