طراحی‌های کامبیز درمبخش در نیویورک

ايسنا:
[one_third]

گزیده‌ای از 45 سال طراحی‌های کامبیز درمبخش در شهر نیویورک به‌نمایش درمی‌آید.
این کاریکاتوریست پیشکسوت در این‌باره اظهار کرد: پس از تعطیلات نوروز 94، گزیده‌ای از 45 سال طراحی‌ها و کاریکاتورهای من در شعبه‌ نیویورک گالری شیرین به‌نمایش گذاشته خواهد شد.
او ادامه داد: حدود 65 تا 70 اثر از بهترین آثار این سال‌های من برای این نمایشگاه انتخاب شده‌اند و برخی از آن‌ها که خیلی قدیمی هستند و پیش از این دیده نشده‌اند. بنابراین فکر می‌کنم نمایشگاه متفاوتی شود.
درمبخش همچنین به برگزاری نمایشگاه عکس‌هایش در سال آینده اشاره کرد و گفت: قرار بود در بهار سال 94 عکس‌هایم از فرانسه را در یک نمایشگاه به‌نمایش بگذارم. در صحبت‌هایی که با گالری راه ابریشم داشتیم، قرار شد این نمایشگاه پاییز سال آینده در شعبه‌ جدید این گالری برپا شود. همراه این عکس‌ها تعدادی از طرح‌ها و کاریکاتورهایم با موضوع عکس و عکاسی نیز روی دیوار می‌رود.
او ادامه داد: حدود 35 عکس و همین تعداد طرح در نمایشگاه عکس‌هایم در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. این عکس‌ها که در پاریس گرفته شده‌اند، مستند نیستند و بیشتر جنبه‌ی هنری و فرمی دارند.
درمبخش درباره‌ی ارائه‌ی تقویم طراحی‌های خود نیز گفت: تقویم‌های طراحی من از چند روز پیش در فروشگاه‌های محصولات فرهنگی و کتابفروشی‌ها عرضه شده است. این طرح‌ها با موضوع‌های موسیقی، نوازندگان، هنرمندان و هنرهای تجسمی برای تقویم‌های سال 94 آماده شده‌اند.
این هنرمند اظهار کرد: این تقویم‌ها برای مردمی که نمی‌توانند به گالری‌ها بروند و آثار را ببینند، مفید است. طرح‌ها روی کاغذهای نفیس چاپ شده‌اند و حتی قابل قاب کردن هستند. بنابراین آن‌ها صرفا یک تقویم نیستند که با تمام شدن سال، آن‌ها را دور بیندازند، بلکه می‌توانند طرح‌ها را قاب و در خانه استفاده کنند.
درمبخش درباره‌ی استقبال از این کارها توضیح داد: سال گذشته که تقویم طراحی نکرده بودم، کسانی که همیشه این طرح‌ها را می‌خریدند، پیگیر بودند که چرا تقویم چاپ نشده است. به‌خاطر این استقبال تصمیم گرفتم امسال تقویم‌هایم را روانه‌ی بازار کنم.

نویسنده