هفتمین دوسالانه دامون فر در پردیس ملت

هفتمین دوسالانه دامون فر در پردیس ملت
افتتاحیه جمعه سوم اسفند

هفتمین دوسالانه دامون فر در پردیس ملت

57 هنرمند با 110 نقاشی به مرحله پایانی هفتمین دوسالانه دامون فر راه یافتند و آثارشان در نمایشگاه این رویداد که جمعه سوم اسفند افتتاح می شود به نمایش درمی آید.

سیف الله پویاراد، مدیراین دوسالانه که برای جوانان زیر 25 سال برگزار می شود با اعلام خبر فوق گفت:” پس از رکورد چشمگیر تقاضای 1424 نقاش برای حضور در هفتمین دوسالانه نقاشی دامون فر،واقعا کار هیات داوران برای انتخاب سخت شد، به روال همیشه نخست آثار رسیده روی سایت دوسالانه بررسی شد، سپس اصل آثاری که به مرحله دوم داوری راه یافتند از نزدیک مورد بازبینی و تحلیل قرار گرفت و یکصد و ده اثر از 57 نقاش به مرحله سوم که همان ارائه در نمایشگاه است راه یافتند که علاقمندان می توانند جمعه سوم اسفند در آیین افتتاحیه این آثار را ملاحظه کنند. “

هفتمین دوسالانه دامون فر در پردیس ملت

او گفت:” پس از افتتاحیه، داوران جلسات دیگری خواهند داشت تا نفرات برتر را مشخص کنند و برترین نقاش زیر 25 سال ایران در سال 1397، دهم اسفند در مراسم اختتامیه معرفی می شود. “

گفتنی ست کار انتخاب آثار این مسابقه هنری زیر نظر آیدین آغداشلو به عنوان رئیس و با حضور پنج داور فرح اصولی، بیتا فیاضی،هومن مرتضوی، ایمان افسریان و هرمز همتیان انجام می شود.

نفر نخست هفتمین دوسالانه نقاشی دامون فر، مسافر آلمان خواهد شد و میهمان آکادمى هنرى فابرکاستل خواهد بود. به نفرات برگزیده بعدى هم جوایز ارزنده‌اى اهدا مى شود.

این دوسالانه به همت گالرى دامون‌فر و همراهی موسسه تصویرشهر، و با همکارى کویلو، فابرکاستل، وینزور و نیوتن،کانسون و پ ب او، سوم اسفندماه در گالرى پردیس ملت افتتاح می شود. آیین اختتامیه و اعلام نفرات برتر دهم اسفند ماه خواهد بود اما نمایشگاه تا هفدهم اسفند ادامه خواهد داشت.

نویسنده