شریعتی؛ پوشه دوم

شریعتی؛ پوشه دوم

گشایش: 5 مهر

شریعتی؛ پوشه دوم

به گزارش مجله هنرهای تجسمی آوام: شریعتی؛ پوشه دوم دومین پروژه از مجموعه سه‌گانه شهری‌ پس از ولیعصر و محصول یک‌سال فعالیت مستمر یک گروه 35 نفره است که با نمایش آثار 24 هنرمند در مهر ماه 1398 در دو گالری آریا و دیلمان به نمایش در خواهد آمد. این پروژه یک کارگاه آموزشی منسجم است که تلاش دارد هر سال نسل تازه هنرمندان جوان و نوجو را در دل خود پرورش دهد و بر این باور است که شهر به عنوان یک امکان و پتانسیل بالقوه فرصتی‌ برای مکاشفات هنری است. جاده قدیم تهران که در قبل از انقلاب به آن کورش گفته می‌شد پس از انقلاب (با توجه به فضای حسینیه ارشاد اسلامی و سخنرانی‌های دکترعلی شریعتی) به خیابان دکتر شریعتی تغییر نام داد؛ وسعتی 12 کیلومتری که مرکز تهران را به شمال تهران پیوند می‌دهد. خیابان شریعتی بر خلاف دیگر شاه‌راه‌های تهران کمتر مورد توجه عموم مردم و کارشناسان قرار گرفته است که البته این نکته سختی کار را دوچندان می‌کرد. تلاش بر آن بود تا بر خلاف پروژه ولیعصر تمرکز هنرمندان فقط بر پوشش تصویری و استفاده از تصاویر صرف نباشد و این بدان معنا بود که این خیابان از زوایای مختلف و در مدیوم‌های مختلفی به نمایش در بیاید؛ تجربه‌ای بدیع و متفاوت که ما را در مسیر جدیدی قرار می‌داد که شکل‌گیری و ارائه آن مستلزم زمان و تمرکز بسیار بالاتری بود. تجربه نمایش فضاهای چیدمانی وسیع، ویدئوآرت، عکاسی، طراحی سازه‌های بینارشته‌ای و صدا در کنار اشکال ارائه متفاوت ما را در موقعیت پیچیده‌تری در نسبت با نمایشگاه قبلی قرار می‌داد. بی‌شک، لذت تجربه‌های جدید ومشترک یک‌ساله یک تیم بزرگ و استمرار در آن با حمایت‌های آموزشگاه آریا به عنوان پایگاه فعالیت‌های هنری و گالری دیلمان به عنوان یکی از همراهان این دوره و حمایت مجموعه زیبان به عنوان حامی مالی به‌دست نمی‌آمد. امید که در سایه تلاش‌های این گروه پروژه بعدی مربوظ به خیابان انقلاب با استاندارد بالاتری از آنچه پیش روی شما عزیزان است در سال آینده برپا گردد.

رامیار‌ منوچهرزاده

راهنمای گالری گردی مهر ماه را اینجا دانلود کنید:

مسعود اسکندری ؛ عکاس مهاجر

مسعود اسکندری خویی متولد ۲۳ آذر ۱۳۴۰ دانش آموخته عکاسی از دانشگاه هنر . فوق لیسانس عکاسی از دانشگاه هنرتهران  و مستند نگاری از دانشگاه Ryerson کانادا (Master of Fine Arts in Documentary Media) . تدریس در گالری هنر همیلتون و دستیار خانم Pearl Van Geest هنرمند  و مدرس نقاش کانادایی .

0 comments

گالری گردی مهر98

دانلود رایگان pdf راهنمای گالری گردی  مهر 98 آوام مگ منتشر شد، در گالری‌ گردی می‌توانید برنامه‌ی گالری‌های مختلف تهران و شهرستان‌ها را مشاهده نمایید. برنامه‌ی گالری‌هایی که در این شماره می‌خوانیم: احسان، پروژه ‌های آران، اعتماد، دنا، سایه، سیحون، شلمان، شیرین، طراحان آزاد، محسن، نگاه، نگر، هما، والی و ویستا راهنمای گالری گردی سایت آوام مگ به صورت PDF و با قابلیت دانلود رایگان در اختیار علاقه‌مندان و اعضای سایت قرار دارد. این برنامه برای بیشتر مراکز فرهنگی و […]

0 comments

 

نویسنده