بررسي آثار شاگردان هانيبال الخاص

تندیس: نشست بررسي نمايشگاه آثار شاگردان هانيبال الخاص برگزار می‌شود.

همزمان با نمایشگاه آثار شاگردان هانيبال الخاص، نشست تحلیلی با موضوع جریان نقاشی هانیبال الخاص در نگارخانه لاله برگزار می‏‌شود در این نشست برخی از شاگردان قدیمی ایشان به گفتگو و تبادل نظر خواهند پرداخت. این برنامه روز دوشنبه 25 خرداد ساعت 17 تا 19 برگزار خواهد شد.

شایان ذکر است این اولین نمایشگاه گروهی پس از درگذشت الخاص است که طیف گوناگونی از شاگردانش را در بر می‌گیرد، شاگردان و دوستانی که نه تنها امروز خود هنرمندان برجسته‌ای هستند، بلکه سهم به سزایی در آموزش طراحی و نقاشی ایران دارند.

هانیبال الخاص
هانیبال الخاص

هانيبال الخاص

هانیبال الخاص سال 1309 در کرمانشاه متولد شد. بیش از صد نمایشگاه نقاشی انفرادی و بیش از دویست نمایشگاه گروهی در ایران، اروپا، کانادا، آمریکا و استرالیا داشته‌ است. نزدیک به 35سال به تدریس هنر پرداخت. 6 سال در دانشکده مونتسلو ایالت ایلی نوی آمریکا با سمت مدیر گروه و دانشیار، 17سال به طور موقت در دانشگاه آزاد اسلامی. از سال 1353 به مدت چهار سال در روزنامه کیهان نقد هنری می‌نوشت. چهار عنوان کتاب آموزشی هنری تألیف کرده و هزاران بیت، دوبیتی(هایکو) قصیده، منظومه و غزل سراییده است. همچنین به مدت دو سال گالری‌ای به نام گیلگمش را که از اولین گالری‌های معاصر ایران بود، اداره کرده‌ است.

تهران، خیابان دکتر فاطمی، ضلع شمالی پارک لاله، جنب هتل لاله، نگارخانه لاله. تلفن:88960492

نویسنده