فراخوان فستیوال سالانه هنرهای آزاد، آدلاید فرینج منتشر شد.

فستیوال سالانه هنرهای آزاد، آدلاید فرینج، از هنرمندان و گرافیست‌های سراسر دنیا برای شرکت در این مسابقه با موضوع «تجربه چیزی جدید» دعوت کرده است.

آدلايد فرينج
برگزارکنندگان به‌دنبال طراحی پوسترهای ابتکاری، سورئال، غیرمنطقی، نامعقول و غیر ممکن هستند و از طراحان می‌خواهند یک چیز جدید و متفاوتی را تجربه کنند.
آدلاید، چهارمین شهر بزرگ استرالیا و مرکز استرالیای جنوبی است که به‌عنوان مرکز برپایی جشنواره‌ها و رویدادهای بزرگ فرهنگی، هنری شناخته شده است. فستیوال فرینج یکی از بزرگ‌ترین جشنواره‌های هنری استرالیاست که شامل بخش‌هایی چون گرافیک، تئاتر، نمایش عروسکی ، کمدی، موسیقی، فیلم، نمایشگاه‌های مختلف هنرهای بصری و تجسمی و… می‌شود. جشنواره فرینج،بزرگ‌ترین جشنواره‌ی هنری در استرالیا و نیمکره جنوبی و دومین فستیوال فرینج در دنیا، پس از جشنواره‌ی فرینج ادینبورگ در اسکاتلند است.
برای شرکت در این مسابقه، هیچ هزینه‌ای دریافت نمی گردد.
برنده‌ی مسابقه، جایزه‌ای نقدی به مبلغ ۲۰۰۰ دلار دریافت می‌کند و علاوه بر این، به وی این امکان داده خواهد شد که نمایشگاهی از آثارش را در این فستیوال برپا کند.
برنده‌ی مسابقه این شانس را خواهد داشت که پوسترش در معرض دید مخاطبان فستیوال که در حدود ۲ میلیون نفر می باشند قرار گیرد.
آخرین مهلت ارسال آثار: جمعه ۵ سپتامبر ۲۰۱۴ – (۱۴ شهریور ۱۳۹۳)
برخی از جزئیات مسابقه:
۱. پوسترها باید به گونه ای طراحی شوند که قابلیت نمایش به هر دو صورت سیاه و سفید و رنگی را داشته باشند.
۲. پوستر ها باید قابلیت ارائه در تعداد انبوه و در مقیاس های بزرگ (مانند نمایش خیابانی و…) یا مقیاس های کوچک ( مانند تمبر پستی،لوگو ، لوازم التحریر و…) داشته باشند.
۳. در فرم ثبت نام باید اطلاعات تماس خود را بطور کامل وارد کنید: نام، نام موسسه یا شرکت طراحی (در صورت وجود)، آدرس پستی، تلفن و ایمیل.
۴. توجه داشته باشید که اطلاعات ناقص ممکن است موجب رد صلاحیت شما گردد.
۵. طرح برگزیده باید به گونه ای انعطاف پذیر باشد که بتوان بطور کامل یا بخشی از آن را در کاربردهای مختلف استفاده کرد( به عنوان مثال : T-شرت، وب سایت جشنواره و در طیف وسیعی از اقلام تبلیغاتی ورسانه‌های چاپی). در ضمن فایل ارسالی باید در فرمت PDF و یا JPG باشد و حداکثرحجم فایل، ۵MB باشد.
۶. برندگان باید نسخه فتوشاپی( لایه باز) یا ایندیزانی اثر خود را حفظ و برای جشنواره ارسال کنند. پوسترها باید با رزولوشن حداقل ۳۰۰DPI در اندازه A1 و به صورت vector/EPS باشند که مقیاسشان قابل تغییر باشد.
۷. طرح شما می‌تواند در هر قالب رسانه‌ای یا هر شکل هنری مانند دیجیتال، تصویرسازی، نقاشی، مجسمه یا عکاسی باشد اما طرح ورودی نهایی باید دو بعدی باشد.
۸. جهت آپلود کردن فایل و مشاهده‌ی فرم ثبت نام، اینجا را کلیک کنید.
9. اگر در آپلود کردن فایلتان دچار مشکل می باشید می‌توانید فرم ثبت نام را از اینجا دانلود و بعد از تکمیل آن، طرح خود را به این آدرس: info@adelaidefringe.com.au ایمیل کنید. عنوان پیامتان باید این باشد: “Adelaide Fringe 2015 Poster Design Submission” .
۱۱. اگر بازهم در ثبت نام طرح، مشکل یا سؤالی دارید می‌توانید از طریق ایمیل مرکز پشتیبانی: info@adelaidefringe.com.au سؤالاتتان را مطرح کنید.
۱۲. به برنده‌ی مسابقه از طریق تلفن یا ایمیل در ۲۶ سپتامبر ۲۰۱۴ (۴ مهرماه ۱۳۹۳) اطلاع داده خواهد شد.

نویسنده