ششمين سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه سازی در شهريور ماه برگزار مي گردد

سیدمجتبی موسوی با تاکید بر اینکه سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی تهران از رویداد‌های معتبر هنری در سطح بین‌المللی است، افزود: با توجه به اهمیت این رویداد هنری تلاش کرده‌ایم تا آن را به بهترین نحو ممکن به سرانجام برسانیم.

دبیر سمپوزیوم ششم در خصوص ساختار سمپوزیوم هم اشاره نمود که با توجه به سیاست گزاری انجام شده، هنرمندان حرفه‌ای خارجی و ایرانی در بخش اصلی در کنار یکدیگر حضور داشته و به رقابت می‌پردازند و در داوری آثار انجام شده در بخش اصلی ۱۱ هنرمند ایرانی و ۱۲ هنرمند خارجی و در بخش دانشجویی ۱۰ دانشجو حضور دارند.

موسوی در این باره گفت: در این دوره از سمپوزیوم ۷۵ مجسمه‌ساز ایرانی و ۱۷۳ هنرمند خارجی برای حضور در بخش اصلی سمپوزیوم ثبت نام کردند که از این میان ۱۱ هنرمند ایرانی و ۱۲ هنرمند خارجی برای حضور در این بخش انتخاب شدند. اعضای شورای انتخاب آثار سمپوزیوم ششم پس ازبررسی دقیق طرح‌های پشنهادی شرکت‌کنندگان، به اتفاق آرا هنرمندان منتخب را معرفی کردند.

موسوی ادامه داد: در بخش دانشجویی نیز ۴۳ دانشجوی رشته مجسمه‌سازی ثبت نام کردند که از این میان ۱۰ دانشجو به سمپوزیوم راه یافتند. در این بخش پریسا حقیری، زینت السماء ارسیان، حسین کهفی، علیرضا برزگر، نیلوفر نظری، مسلم سالار محمدی، سعید محمودی، شیما تاج بخش، رامین کریمی و مرضیه دربانیان حضور دارند.

دبیر ششمین سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران گفت: در این دوره نیز همچون ادوار گذشته از دانشجویان رشته مجسمه‌سازی به عنوان دستیار هنرمندان بخش اصلی استفاده خواهدشدکه بر همین اساس تعداد ۲۳ دانشجو نیز در این بخش فعالیت خواهند داشت.

به گفته موسوی، همچنین با توجه به رویکرد حمایتی سازمان، بخش دانشجویی هم طبق روال دوره‌های گذشته با حضور 10 دانشجوی رشته مجسمه‌سازی برگزار می‌شود.

اعضای شورای انتخاب آثار این دوره از سمپوزیوم را ایرج محمدی، حمیدشانس، قدرت اله معماریان، محمدرضاذبیح اله‌زاده و محمدرضایزدی تشکیل می‌دادند و جمال کامیاب مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران رئیس این دوره از سمپوزیوم است.

نویسنده