عباس اكبري برنده‌ی جايزه سه‌سالانه‌ کاشی «الیت تایل»

عباس اكبري برنده‌ی یکی از جوایز اصلی سه سالانه‌ی کاشی «الیت تایل» شد.
پنجمین سه سالانه‌ی کاشی «الیت تایل» در جمهوری دومینیکن با حضور هنرمندانی از 112 کشور جهان به کار خود پایان داد و «عباس اکبری» از ایران که به‌عنوان هنرمند مهمان به این سه‌ سالانه دعوت شده بود، جایزه‌ی «بهترین کاشی معمارانه» را از آن خود کرد.
هیئت داوران بین‌المللی این سه سالانه بعد از بازبینی و مطالعه‌ی آثار ارائه‌شده، این جایزه را به‌دلیل طراحی استادانه و هندسی همراه با لعاب درخشان که نشان‌دهنده‌ی تصور ما از یک قسمت از جهان هستی است، به کاشی عباس اکبری با عنوان «تولد یک ستاره» اهدا کرد. این کاشی بخشی از مجموعه‌ی «جام‌ جم» این هنرمند است که پیش‌تر در گالری هنری «آن» در تهران به‌نمایش درآمده بود.tandis-iran-43
در این سه سالانه که یکی از رویدادهای باسابقه‌ی جهان در بخش کاشی محسوب می‌شود، مجموعه‌ی آثار هنرمندان شرکت‌کننده در موزه‌ی هنر مدرن کشور دومینیکن به‌نمایش گذاشته شد.
این سومین جایزه‌ی بین‌المللی عباس اکبری در زمینه‌ی ساخت کاشی است و جایزه‌ی بزرگ پنجمین دوسالانه‌ی سرامیک آرژانتین و جایزه‌ی دوم مسابقه‌ی طلایی فرانسه از جوایز پیشین این هنرمند به‌شمار می‌رود.

 گفتني است عباس اکبری دانش آموخته کار‌شناسی ارشد دانشکده هنرهای زیبای تهران و از اساتيد دانشگاه هنر سمنان است كه  در زمينه کار گل و لعاب داراي بیش از ۲۰ سال تجربه است و عملا موفق به بازسازی سفال‌های فلزفام با روش احیا و با‌‌ همان کیفیات گذشته شده است. او تا كنون نمايشگاه‌هاي گروهي و انفرادي متعددي در گالري هاي كشور داشته است.

نویسنده