هنرمندان ایرانی در نمایشگاه هنر آنکارا

بازارهای هنری نقش مهمی در معرفی هنرمندان و آثار هنری کشورها ایفا می‌کنند. در چند سال گذشته بازارهای هنری در خاورمیانه با استقبال فراوانی مواجه شده و گسترش یافته‌اند. نمایشگاه هنری آنکارا نیز یکی از این بازارهای بزرگ محسوب می شود. امسال تعدادی از هنرمندان ایرانی توسط استودیوی هنری ایگرگ فرصتی مناسب یافته‌اند تا آثار هنری خود را در دو حوزه‌ی نقاشی و عکاسی در این بازار بین‌المللی ارائه کنند.
نمایشگاه آنکارا امسال در دو بخش، میزبان استودیو ایگرگ و هنرمندان ایران است. بخش اول به صورت اختصاصی به نمایش مجموعه‌ی «کاستی همگانی»، مجموعه آثار طراحِ گرافیک و عکاس ایرانی «بیژن صیفوری» می‌پردازد. بخش دوم به نمایشگاهی گروهی از هنر معاصر ایران اختصاص دارد. در این بخش آثاری از هنرمندان جوان و پیشکسوت عرصه‌ی هنرهای تجسمی به نمایش گذاشته شده است.
رعنا فرنود، کوروش قاضی‌مراد، مهرداد افسری، کتایون کرمی، آبنوس البرزی، وحید چمانی، سحر افتخارزاده، شیما اسفندیاری، علیرضا فانی، شیما فریدنی، فرزانه قدیانلو، مهرداد ختایی، شهره مهران، ندا معین‌افشاری، پونه اوشیدری از جمله شرکت کنندگان در بخش «هنر معاصر ایران» هستند. نمایشگاه هنر آنکارا از بیستم تا بیست‌وچهارم اسفندماه در شهر آنکارا برگزار می‌شود.

نویسنده