ارسال ۳۵۰۰ اثر به جشنواره هنر های تجسمی جوانان

تندیس: مهلت ارسال آثار به بیست و دومین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان به پایان رسید.

بیست‌ودومین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان،داوری آثار را با حضور ۶۲۲ هنرمند ۱۵ تا ۲۴ ساله و سه هزار و پانصد و چهار  اثر آغاز کرد.

۹۸۶ اثر عکس، ۵۹۷ اثر نقاشی، ۵۱۷ اثر طراحی، ۴۲۷ پوستر، ۴۱۸ اثر تصویرسازی، ۱۹۲ اثر حجم، ۱۵۰ کاریکاتور، ۱۲۳ اثر نگارگری و ۹۴ اثر خوشنویسی در میان آثار دیده میشود که هنرمندان جوان از  استان های اصفهان، تهران، خراسان رضوی و آذربایجان شرقی بیشترین شرکت کنندگان و استان های هرمزگان، قم، ایلام و سمنان کمترین شرکت کنندگان این دوره جشنواره را دارند.
دبیر جشنواره رضوان صادق زاده از اساتید دانشگاه هنر و نقاش میباشد. که رویکرد جشنواره را به نسبت سالهایگذشته در جهت بالاتر بردن کیفیت آثار اعلام نموده است.

neyshabor-yafestival

به گزارش روابط عمومی دفتر هنرهای تجسمی، با هماهنگی دفتر هنرهای تجسمی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، بیست و دومین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان در نیشابور برگزار می شود.

رضوان صادق زاده؛ دبیر بیست و دومین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان و عبدالرحیم سیاهکارزاده؛ رییس موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر از فضاهای مورد نظر برای برگزاری جشنواره و دانشکده هنر دانشگاه نیشابور برای برگزاری جشنواره به صورت کارگاهی دیدن کردند.

قبلا اعلام شده بود که بیست و دومین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان در استان مازندران برگزار می شود که به دلیل عدم فراهم شدن امکان و اعتبار استان مازندران، نیشابور میزبان جشنواره شد.

نویسنده