دومین نشست بررسی کتاب‌های هنر معاصر

تندیس: پژوهشکده هنر «دومین نشست از سلسله نشست‌های بررسی کتاب‌های هنر معاصر» را با همکاری خانه هنرمندان روز شنبه ۲۳ آبان در سالن «استاد جلیل شهناز» برگزار می‌کند.

به گزارش روابط عمومی فرهنگستان هنر، «دومین نشست از سلسله نشست‌های بررسی کتاب‌های هنر معاصر» با هدف نقد و تحلیل علمی کتاب‌های منتشر شده در حوزه هنر معاصر برگزار می‌شود. این نشست که توسط کمیته هنر معاصر گروه تاریخ هنر پژوهشکده هنر و خانه هنرمندان ایران طراحی و اجرا می‌شود، به تحلیل و بررسی کتاب «هنر معاصر ایران: ریشه‌ها و دیدگاه‌های نوین» اثر حمید کشمیرشکن اختصاص دارد که در آن مؤلف این کتاب به همراه حمید سوری و هلیا دارابی، از کارشناسان تاریخ هنر و هنر معاصر ایران به بحث و تبادل‌نظر می‌پردازند.

این نشست که حضور در آن برای عموم علاقه‌مندان آزاد است، روز شنبه ۲۳ آبان‌ماه از ساعت ۱۷ الی ۱۹ در سالن «استاد جلیل شهناز» خانه هنرمندان ایران به نشانی خیابان طالقانی، خیابان شهید موسوی (فرصت شمالی)، باغ هنر برگزار می‌شود.

حمید کشمیرشکن پژوهشگر و استاد مهمان در انستیتو خاورمیانه کالج سوآس دانشگاه لندن و معاون پژوهشی و عضو هیأت علمی پژوهشکده هنر فرهنگستان هنر است. کشمیرشکن دکترای تاریخ هنر را از دانشگاه لندن دریافت کرده و سپس دو دوره فوق‌دکترا را در دانشگاه آکسفورد گذرانده و عضو هیأت علمی مهمان در دپارتمان تاریخ هنر دانشگاه آکسفورد و سردبیر فصلنامه دوزبانه هنر فردا بوده است. وی در کتاب خود در پنج فصل و در باب تحول و تکوین هنر معاصر ایران از دوره قاجار تا سال‌های اخیر به مطالعه و بررسی پرداخته است.

چاپ نخست کتاب «هنر معاصر ایران: ریشه‌ها و دیدگاه‌های نوین» در سال ۱۳۹۴ توسط مؤسسه فرهنگی پژوهشی چاپ و نشر نظر منتشر شده است.

honarmoaser1_neshast

نویسنده