افتتاح باغ موزه بهبهانی | تاها بهبهانی

تاها بهبهانی قصد دارد امسال همزمان با افتتاح باغ موزه خود مروری بر آثار کالیگرافی‌اش که مربوط به سال‌های ابتدایی دهه ۵۰ است، داشته باشد.

به نقل از هنر انلاین تاها بهبهانی هنرمند نقاش و مجسمه‌ساز برجسته کشور در گفتگو با هنرآنلاین گفت: ۹۵ برای من سال پرباری بود و مروری بر آثار خودم داشتم و استقبالی که از جانب مردم صورت گرفت برای من شوک آور بود.

او ادامه داد: خودم برنامه‌ریزی مدونی نکرده بودم و تمام برنامه‌ریزی این نمایشگاه را مردم کرده بودند و من یک روز متوجه شدم تمام سطح شهر پر از بنرهای بزرگ تبلیغاتی از نمایشگاه من شده است و حتی این تابلوهای بزرگ تبلیغات شهری هم که “عرشه” نام دارد هم به تبلیغ نمایشگاه من می‌پردازد.

 تاها بهبهانی

این هنرمند مجسمه‌ساز گفت: تماشاگران شب افتتاحیه نمایشگاه من نزدیک به ۲۵۰۰ نفر بودند که این خود یک رخداد بزرگ به حساب می‌آید و استقبال مردم برای آمدن نمایشگاه منجر به تمدید دو هفته‌ای نمایشگاه شد و این‌ها به نظر من اتفاق‌های خوبی در زندگی یک آرتیست است.

بهبهانی اظهار داشت: من نزدیک به چهار هزار شاگرد تربیت کرده‌ام که همه این شاگردان برای من بدل به یک فامیل بزرگ شده‌اند و همین فامیل سرمایه بزرگی است برای من. فرض کنید چهل سال قبل من به فردی که ۲۰ ساله بوده آموزش دادم، بچه این فرد هم شاگرد من شده و حتی نوه این آدم هم یا شاگرد من شده یا شاگرد دختر من است.

او گفت: من به امید خدا دارم این فامیل را گسترش می‌دهم وخوشبختانه بستر آن فرهنگی که آرزویش را داشتم هم دارد گسترده می‌شود و آن فرهنگ رفتن به نمایشگاه و تداوم حمایت از هنرمندان تجسمی است و این‌ها همه حوادث خوبی است برایم و من را دلخوش می‌کند برای این که در کشورم ماندم و پافشاری کردم.

این هنرمند برجسته کشور گفت: من برای سال ۹۶ یک نمایشگاه بزرگ خواهم داشت که راجع به کالیگرافی است. می‌دانید که من اولین کسی بودم که در سال ۵۰ یک سری کار تایپوگرافی کردم و در آن زمان چنینی عنوانی نبود.

بهبهانی گفت: در آن زمان من آثاری را به واسطه حروف سربی خلق می‌کردم و در واقع برای من نوعی بازی با حروف بود و می‌خواهم مروری بر این آثار به جامانده از دهه ۵۰ داشته باشم و برسم به امروز که من کالیگرافی را به مجسمه وارد کردم و بازی خط را در پیکر مجسمه‌هایم آورده‌ام. اگر خدا بخواهد باغ موزه من نیز امسال افتتاح می‌شود.

نویسنده