اولین فستیوال پرفرمنس، هنر محیط زیست اردبیل

اولین فستیوال پرفرمنس، هنر محیط زیست اردبیل
تبدیل و تولید 
خبر شهرستان:
۱۶و ۱۷ خرداد ماه ۱۳۹۶
از ساعت ۱۹ تا ۲۱
اردبیل، محوطه پارک معلم، پل هفت چشمه
کیوریتور: شهرام انتخابی
کو کیوریتور: آسیه سلیمیان

هنرمندان به ترتیب حروف الفبا:
فاطمه ابوطالب زاده
شیدا بایرامی
محمد بخشعلیان
لیلا حاج اسماعیلی
مهدی حمیدی
شادی حیدرپور
کوثر زاهدی
محمدرضا صدیق
هامون علی پور
میلاد کرجی بان
اسماء محمد پور
پریا مشایخی
نسیم مکارمی نیا
دنیا موحدی
نسرین نصیری فر

فستیوال پرفرمنس هنر محیط زیست اردبیل

مواضع هنر معاصر در رودررویی یک پدیده روزمره

ما اولین نسلی هستیم است که با تغییر اقلیم روبه روییم ، و در عین حال آخرین نسلی که می تواند بر علیه آن اقدامی کند.
از لوله خمیر دندان تا لپ تاپ، از صندلی حیاط تا لباس: مواد پلاستیکی، فرآورده متعالی قرن بیستم است. این مواد در زندگی روزمره ما و در بسیاری از موارد مانند پزشکی و فناوری فضا نقش مهمی بازی می کنند. با این حال همه ساله حدود ۳۰۰ میلیون تن پلاستیک در انواع مختلف در سراسر جهان تولید می شود، که در پایان چرخه زندگی از زمین به دریا می رسد. در حال حاضر پک زباله بزرگی به وسعت چند کیلومتر مربع در اقیانوس ها شناورند – با عواقب جدی برای انسان و محیط زیست. نمایشگاه و پرفورمنس های فستیوال “تبدیل – تولید” امسال در اردبیل تلاشی است تا دیدگاه های جدیدی در روبه رویی با یک مشکل محیط زیستی جهانی را مطرح کرده و توجه شهروندان را به اهمیت و ضرورت همکاری برای حفظ طبیعت و محیط زیست جلب کند.
مسائل محیط زیست از مشکلات بزرگ آینده بشریت هستند. هنر – مانند یک لرزه نگار در لحظه حال – دیدگاه انتقادی نسبت به معضلات رو به رشد سیاره ما را متحول می کند و تلاش دارد تا تضاد بین زیبایی شناسی غالب ونقش اجتماعی آن را لغو کند. آثار هنری برای شروع یک گفتگوی سازنده و بالا بردن سطح آگاهی اجتماعی و به منظور توسعه یک آگاهی جمعی از چالش های امروز مناسبند.
با همکاری و اجرایی: شهرداری اردبیل – اداره کل فرهنگ و ارشاد استان اردبیل – موسسه مردم نهاد دیده بان طبیعت – انجمن هنرهای تجسمی استان اردبیل

 

نویسنده