پنجمین سالانه تبادل چاپ دستی گالری لاله

پنجمین سالانه تبادل چاپ دستی گالری لاله (کارت پستال)

گشایش: ۳۱ فروردین 

هنرمندان مدعو: فرزاد ادیبی، رضا بانگیز، مهدی حسینی، داریوش حسینی، صدف حسامیان، هلیا دارابی، حسینعلی ذابحی، سعید روانبخش، یوسف شریف کاظمی، فواد شریفی، بهزاد شیشه گران، ترانه صادقیان، محمد باقر ضیایی، مریم طباطبایی،کیوان عسگری، فرشته غازی راد، فواد فراهانی، مریم فرشاد، داوود قنبری، بـهنام کامرانی، امیرکبیرنژاد، فرشته متقی، ساعدمشکی، نازیلا مقدم، الهه مـقدمی، المیرا میرمیران، جواد نوبهار، آنالی وکیلی و …

پنجمین سالانه تبادل چاپ دستی گالری لاله

رشد روزافزون چاپ دستی در ایران که توسط تعداد محدودی از هنرمندان شاخص و پیشگام آغاز شد، دریک دهه اخیر به گسترش دامنه های آموزشی و تجربی آن و تولید تجهیزات تخصصی چاپ به دست متخصصان داخلی انجامیده است. همچنین دسترسی آسان به امکانات و ملزومات مورد نیاز، موجب گرایش بیشتر هنرمندان نسل جوان و شکل گیری کارگاه های متعدد چاپ دستی شده است.

از این رو نگارخانه لاله طی چند سال گذشته با نگاهی ویژه به چاپ دستی، سعی در زمینه سازی برای فعالیت بیشتر هنرمندان در این رشته داشته و به همین منظور، سالانه تبادل چاپ دستی(کارت پستال) را برنامه ریزی و ساماندهی کرده است. این سالانه با هدف تبادل آثار و به اشتراک گذاری تجربیات جدید هنرمندان شکل گرفته است.

در پنجمین دوره این رویداد که در دو بخش فراخوان و مدعوین برگزار شده است، پس ازانتشار فراخوان، ۱۶۵نفر آثار خود را به دبیرخانه سالانه ارسال نمودند. پس از بررسی، آثار ۱۰۹ نفر به بخش نهایی راه یافت. در بخش مدعوین نیز ۲۸ هنرمند فعال شرکت نمودند که در مجموع آثار ۱۳۷ هنرمند با یکدیگر تبادل شد. همچنین در این دوره با تمهیداتی ویژه، فرصتی برای حضور تعدادی از هنرمندان شاخص وعلاقه مند به چاپ دستی درنظر گرفته شد، هنرمندانی که شاید فرصت وامکانات کمتری برای فعالیت متمرکز دراین عرصه داشته اند.

از ویژگی های اصلی سالانه تبادل چاپ دستی این است که هنرمندان، نسخه های متعدد و همسان از یک اثر را به دبیرخانه سالانه ارسال می نمایند که بخشی از نسخه ها به صورت تصادفی انتخاب و بین شرکت کننده­ها تبادل می شود. همچنین تعدادی از نسخه ها برای آرشیو نگارخانه و فروش در نمایشگاه سالانه ارائه خواهد شد.

آیین گشایش نمایشگاه پنجمین سالانه تبادل چاپ دستی، روز جمعه ۳۱ فروردین با حضور هنرمندان از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در نگارخانه لاله برگزار خواهد شد و نمایشگاه از تاریخ ۱ تا ۱۹اردیبهشت ۱۳۹۷ ، ساعت ۹تا۱۳و۱۴ تا ۱۹ به غیر از ایام تعطیل دایر خواهد بود.

نگارخانه لاله،خیابان فاطمی، ضلع شمالی پارک لاله،تلفن:۸۸۹۶۰۴۹۲

 

 

نویسنده