خانه | خبر | نمایشگاه علی قطبی در گالری گلستان

نمایشگاه علی قطبی در گالری گلستان

تندیس: نمایشگاه نقاشی علی قطبی در گالری گلستان از روز جمعه ۲۸ فروردین ماه ۹۴ برقرار خواهد شد

علی قطبی
علی قطبی

 

علی قطبی دانش آموخته در زمینه هنرهای تجسمی و روانشناسی است و پیش از آن از هنرستان هنرهای زیبای اصفهان در رشته مجسمه سازی فارغ التحصیل شده است.

نخستین نمایشگاه انفرادی او در سال ۱۳۸۰ در اصفهان برگزار شد و تا امروز ۱۳ نمایشگاه از کارهایش را به نمایش گذاشته است. این نمایشگاه‌ها در چندین شهر از ایران نظیر اصفهان، شیراز و تهران و  همین‌طور شهرهایی خارج از ایران برگزار شده‌اند. نمایشگاه‌های خارجی علی قطبی در شهر لس‌آنجلس در امریکا و بوردوی فرانسه بوده است. افزون بر این علی قطبی تا به امروز در بیش از ۵۰ نمایشگاه گروهی داخلی و خارجی شرکت کرده است.

این نقاش با نگاهی فارغ از جهان فلسفه و اندیشه‌های پشت پرده به نقاشی نگاه می‌کند. می‌توان گفت بیش از ایده‌ها این هم‌جواری رنگ‌ها، عناصر زیباشناسانه و نگاه طراحانه است که علی قطبی را بر می‌انگیزد. با نگاهی به کارهای پیشین اومی‌توان گفت او بدون رسالت خاصی در ایجاد لذت و آرامش در مخاطب کوشیده است.

 

 

از ۱۳ نمایشگاهی که تاکنون علی قطبی برگزار کرده است، بالغ بر ۹ نمایشگاه طراحی‌های او بوده‌اند و بقیه آنها به نقاشی‌هایش پرداخته‌اند. باید گفت در واقع نقاشی‌های علی قطبی تحت سلطه فضای طراحی‌های او هستند و عناصر خط و فرم‌های ترکیب‌بندی نشات گرفته از طراحی‌های خطی او جان کارهایش هستند.

سخن اصلی در کارهای وی دعوت به آ‌رامش و استفاده ذهن، چشم و احساس است. او از مخاطب دعوت می‌کند تا از یک ترکیب‌بندی درست، فهم و استفاده شایسته از مبانی هنرهای تجسمی لذت ببرد. علی قطبی با زبان نقاشی به ما می‌گوید که از روانی و بی تکلفی محض لذت ببریم.

علی قطبی
علی قطبی

نوشته‌های پیشنهادی

نمایشگاه نقاشی های عباس کیارستمی در گالری گلستان

یادداشتی بر آثار عباس کیارستمی در گالری گلستان

یادداشتی بر آثار عباس کیارستمی در گالری گلستان مداد عباس به گزارش مجله هنرهای تجسمی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مزایای عضویت در خبرنامه آوام‌مگ را میدانید؟
دریافت بهترین مطالب وب سایت آوام مگ
ما هم از اسپم متنفریم و مطمئن باشد مشخصات شما امن خواهد بود.